AIDS TESTİ FİYATI

AIDS Testi fiyatı Eliza testi fiyatı 500 TL - 750 TL arasındadır ve en ucuz hiv testidir. Ancak unutulmamalıdır ki eliza testlerinde sağlıklı bir sonuç elde etmek için yani vücudun anti hiv antikoru üretebilmesi için 3 ay beklemek gerekir.

HIV Duo Ultra testi fiyatı laboratuvarlar da 900 TL – 1500 TL arasındadır. HIV Duo Ultra testi laboratuvarlarımızda 3 saat sonra çıkmaktadır. HIV Duo Ultra testi p24 antijen ve anti hiv antikor beraber bakan 4. nesil gelişmiş bir testtir. Şüpheli temastan 14. Günden sonra yapılabilmektedir.

HIV RNA PCR testi fiyatı hastane ve laboratuvarlarda 1500 TL – 2500 TL arasındadır. Pahalı bir HIV testi yöntemi olabilir ama HIV tanısında en erken ve en sağlıklı bilgiyi "HIV RNA PCR testi" verir. Bu test ile virüsün genetik yapısı çoğaltılarak ölçülebilir ve tanımlanabilir duruma getirilir. Bu test ile henüz antikor oluşmadan HIV virüsünü kanda yakalama şansı vardır. Şüpheli temastan ortalama 9. gün sonra HIV PCR testi ile kanda virüs varlığı saptanabilmektedir.

AIDS testi fiyatından önce hangi AIDS testi sorusunun yanıtını bulmak gerekir, aids hastalığının sebebi olan HIV virüsünü tespit etmeye yarayan birçok HIV testi bulunmaktadır. AIDS testinin fiyatı hangi test yaptırılacağına göre değişir.

AIDS Testi fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve hasta danışmanlarımızla görüşmek için çağrı merkezimizden bizi arayabilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZİ : 0850 360 06 05


AIDS Testi sonuçlarınıza ulaşma yolları:

  • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuz çıktığı anda cep telefonunuza SMS gönderilir.
  • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuza, size özel şifreniz ile internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Dilerseniz AIDS Testi sonucunuz, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz e-mail adresinize yollanacaktır.
  • Dilerseniz AIDS Testi sonuçlarınızı şubelerimize gelerek ıslak imzalı olarak alabilirsiniz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir !

Aids Testi Ne Zaman Yaptırılmalıdır ?

Şüpheli temasın ilk 10 gününde tüm testler negatif olarak sonuç verir, bu döneme pencere dönemi denir. Şüpheli temasın 10. gününde saptanabilecek tek bulgu HIV RNA pozitifliğidir.

Devamını Oku